Dupla vagy semmi. Ez volt a tét az Arsenal számára a Chelsea ellen, és a bajnoki címért folyó harcban a Stamford Bridge-re való kitérő sosem zökkenőmentes, mert az ellenfél is remek erőkből áll.

Ha az Arsenal kikapott volna, akkor idő előtt elúszott volna a bajnoki álom, de ezzel a győzelemmel versenyben maradtak a rossz szezonkezdet ellenére is. A meccset 2008. november 30-án rendezték, 17:00-s kezdettel.

Az Ágyúsok egy kissé tartalékos csapattal álltak fel, helyet kapott Song, és Djourou is. Song akkor még peremember volt, de az áttörés elérkezte után elképesztő formába lendült. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a jelenlegi teljesítménye.

Az első félidő a tapogatózásról szólt, a Chelsea kivárt a lehetőségre általában, egy picit engedte is támadni az Arsenalt, hogy utána egy erőteljes kontrát indíthasson. A paszjátékukkal elégedettek lehettek a londoni kékek, az Ágyúsok keresték a fonalat, de nem találták. Nagyon nagy volt az összepontosítás mindkét fél részéről.

Az első gólt a Chelsea érte el, ám ehhez kellett az Arsenalos Johan Djourou, aki egy beadásba kapott bele rosszul egy lendületes Chelsea-támadás végén, és a kapuba segítette a játékszert. 1-0

A második félidőre maradt a feladat, hogy az Arsenal felkeljen a padlóról. Sikerült.

Denilson adott jó labdát Robin van Persienek az 60. percben, aki lesen volt, ám a játékvezető ezt nem látta. Szokás mondani, hogy amit a játékvezető megad, az gól. Így volt ez a holland csatár esetében is, aki miután megkapta a labdát, kegyetlenül felvarrta a kapu bal sarkába. 1-1

Mindössze két percet kellett várni a vezető találatra, egy Fabregas-szabadrúgás után Adebayor van Persie elé fejelte le a labdát, aki nagyszerűen fordult le, és a bal alsóba tüzelt. Klasszis megoldás. 1-2

A Chelseanek ezután hajtania kellett, hiszen az idő nem nekik dolgozott. Ahogy teltek a percek, úgy váltak egyre idegesebbé, és végül nem is sikerült betalálniuk. Nyert az Arsenal, így életben tartotta bajnoki reményeit.