Az Arsenal svájci védője, Philippe Senderos közel áll ahhoz, hogy elhagyja az Arsenalt, mivel a kezdőcsapatban való játéklehetőség már rég elúszott. Az egyetlen meccsét egy Ligakupa mérkőzésen vívta, így tehát a 24 éves játékosnak új klub után kéne néznie, ha játszani szeretne a világbajnokságon.

Beszéltem Arséne Wengerrel, és remélem, nyitott arra, hogy elhagyjam az Arsenalt januárban.

-nyilatkozta a Marca-nak.

Folyamatos játéklehetőséghez kell jutnom, különben nem játszhatok a 2010-es világbajnokságon. Jelenleg nincs semmi ötletem, tehát át kell gondolnom a lehetőségeket.

A spanyol is benne van a világ legjobb bajnokságai között. Játszottam néhány meccset spanyol csapatok ellen, és nagyon megtetszett.