Nagy árat fizethet Arséne Wenger azért, hogy a keddi Sheffield Wednesday elleni ligakupa-meccseken több állandó kezdőbeli játékost is játszatott.

Alex Oxlade-Chamberlain mindössze három percet bírt ki a pályán, az angol játékost combhajlító-sérülés miatt kellett lecserélni, ebből a sérülésből legalább 2-3 hét alatt lehet kilábalni.

De nem járt jobban a Chamberlaint váltó Walcott sem, aki mindenféle komolyabb bemelegítés nélkül érkezett a pályára, majd 14 perc elteltével egy szöglet elvégzésébe sérült bele - az angol játékosnak a hírek szerint vádlisérülése van.

A BBC Sports megbízható újságírója, David Ornstein, illetve a Telegraph beszámolója szerint mindkét játékos legalább 2-3 hetet kényszerül kihagyni, így a novemberi válogatott találkozók előtti utolsó három meccsen - sorrendben a Swansea (idegenben), Bayern München (idegenben) és a Tottenham (hazai) - nem léphetnek pályára.

Az Arsenal sérültlistája így most már jelentősnek mondható - Walcotton és Chamberlainen kívül nem bevethető Ramsey, Wilshere, Welbeck, Arteta, Ospina és Rosicky sem, jóllehet többségük visszatérhet a novemberi válogatott szünetet követően.