Az Arsenal a mai nap az utolsó felkészülési mérkőzését vívta. Az Arsenal ellenfele a Manchester City volt, melyet magabiztosan győztek le Wenger legényei.

A mérkőzés jól kezdődött, a 9.percben Aaron Ramsey  több ember között passzolt Theo Walcotthoz, aki egy gyönyörű mozdulattal átpöccintette a labdát Joe Hart fölött. 0-1.

Az 59. percben Ramsey és Walcott háromszögezett egymással, ami után a walesi elvitte a labdát a City kapusa mellett, majd az üres kapuba passzolt. 0-2.

Majd a 62. percben Walcott előreívelését Olivier Giroud kezelte le, aztán parádés mozdulattal emelt át Hart fölött. 0-3.

A mérkőzés végén még szépített a Manchester City, a vége 1-3 lett.