Steve Bould legénysége 4-2-es vereséget szenvedett a Reading gárdájától hazai pályán, így megszakadt az alakulat 13 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata az Akadémiai Ligában. Az U18-asok legutóbb október 31-én szenvedtek vereséget ezelőtt, méghozzá a West Ham United otthonában, ahol 3-1-re kaptak ki, s mindössze Conor Henderson talált be a részükről.

Az Arsenal kezdőcsapata...: McDermott, Byles, Bihmoutine, Obed, Yennaris (csk.), Angha, Deacon, Özyakup, Neita, Ansah, Webb.

...és cseréi: Dunn, Edge, Bunjaku. Wynter.

A mérkőzésen nem kellett sokat várni az első találatig: már a harmadik percben vezetéshez jutottak a vendégek Jake Taylor büntetőgóljával, ám négy minutummal később egyenlíteni tudtak az Ágyúsok a csapatkapitány, Nico Yennaris révén, aki körülbelül 35 méterről vette be a Reading kapuját.

A 17. percben Frank Raymond újra vezetést szerzett a Királyiaknak, azonban a második játékrész ötödik minutumában Zak Ansah másodszorra is egalizálni tudta az eredményt az Arsenal javára.

A meccs hajrájában aztán Charlie Rossaro és Jordan Obeta is betalált, s a két gyors gólra már nem tudtak válaszolni Bould fiai, így kialakult a végeredmény, amely azonban nem változtat azon, hogy az U18-asok továbbra is vezetik a liga A-csoportját a Crystal Palace együttesét megelőzve.

Az Arsenal ificsapatának következő mérkőzése: Akadémiai Liga, április 17. (szombat), idegen, Coventry City, 12:00.