Az Arsenalnak kötelező volt a győzelem, ugyanis az előző meccset a Porto nyerte 2-1-re.

Az Arsenalnál helyet kapott a kezdőben a sérüléséből felépült Campbell, de hiányzott Fabregas.

A meccset az Arsenal kezdte harcosabban. Az első percekben a Porto alig ért labdához. A mezőnyfölényt az Arsenal gyorsan kihasználta, Bendtner góljával.

A gól után a Porto kezdett ébredezni, de Bendtner ismét betalált és így kétgólosra növelte az Arsenal előnyét.

A félidő végére a Porto kezdett éledni, de gólt nem sikerült lőniük.

A második játékrészelső perceiben a vendég csapat tűnt éhesebbnek, több veszélyes támadást vezettek. Nasri csodás találata ismét lehűtötte egy időre a portugál csapatot.

Wenger Eboue becserélése mellett döntött, az elefántcsontparti pár perccel a beállítása után egy nagyszerű góllal hálálta meg a mestere bizalmát.

A kegyelemdöfést végül Bendner adta meg. A dán csatár az utolsó percekben egy 11-est értékesített, így meglőtte a maga 3. és Arsenal 5. gólját.

Összességében elégedettek lehetünk a csapat teljesítményével. Talán a szezonbeli legjobb meccset láthattuk tegnap. Mindenki odatette magát, mindenki a csapattársaiért játszott.

Az Arsenal ilyen mentalitással akár esélyes lehet a BL döntőbe jutásra is.