Az Arsenal a Britannia Stadiumba látogatott, hogy a továbbjutás reményében összecsapjon a Stoke Cityvel.

Az Ágyúsok kezdőjében több tartalékos ember volt, elég csak Eastmond vagy Coquelin nevét megemlíteni. A januári, eddigi egyetlen igazolás Campbell is bemutatkozhatott.

A meccset a Stoke kezdte jobban, ugyanis már a 2. percben egy Delap bedobást követően gólt szereztek.

A gólt követően az Arsenal játékosai összezuhantak és a sok fiatal sok-sok hibát követett el.

Az első félidő végére Wenger legénysége valamelyest kezdte átvenni az irányítást, ezt a 42. percben született Denilson gól jelzi.

A 2. félidőben az Arsenal ismét alárendelt szerepet játszott, úgy látszott a vegyes csapat nem elég hatékony.

Wenger 3 ember becserélésével szeretett volna minőséget hozni a csapatba. Pályára lépett Ramsey, Arsavin és Eduardo is.

A Mester terve nem jött be, sőt rosszul sült el. A 78. percben Fuller megszerezte a maga és csapata 2. gólját, így 2-1re módosította az állást.

A kegyelemdöfést végül Whitehead adta a 86. percben.

Az Arsenal a vereséggel búcsúzott az FA Kupából.