Arról, amit a játékosainak mondott a szünetben...
'Nem tudom elmagyarázni. Annyit mondhatok csak, hogy az első félidő a Liverpoolé volt, a második az Arsenalé. Magas labdákkal operáltak, a párharcaikat nyerték, ez alapján azt is mondhatjuk, hogy az 1-0 jó volt nekünk. Elmondod ilyenkor nekik, hogy mi kell a győzelemhez, mi hiányzott a csapatból. 13 év után még mindig meglepetést szereznek nekem a játékosaim.'

A 2-1-es győzelemről az Anfielden...
'Félelemmel játszottunk a meccs első felében, a Liverpool kultúráltan futballozott. Nem is igazán a tét nagyságának súlya nehezedett ránk, csak azért, mert kikaptunk a Manchester Unitedtől és a Chelseatől. A második félidőben azért felfejlődtünk, úgy álltunk ki, hogy nincs vesztenivalónk. Az első gólunk nagyon szerencsés volt, ezután már a Liverpool rettegett inkább. Ekkor jött egy csodálatos találat. A második játékrészben nem is voltak szinte értékelhető megmozdulásaik.'

A győzelem jelentőségéről...
'A Liverpool egy nagyszerű klub, amely ha megtalálja az önbizalmat, bárkit megver a bajnokságban. Így, hogy van egy elmaradt meccsünk, jó pozícióba kerültünk. Mentálisan is sokat jelentett ez a mai derbi. A tegnapi eseményekből kiindulva kötelező volt nyerni. Megcsináltuk. Mostmár minden a kiegyensúlyozottságon múlik. Régóta mondom, hogy a csapat képes megnyerni a ligát, de csak akkor, ha konzisztens. Hosszú út áll még előttünk.'

Arshavin lövésének erejéről...
'Mindig meglepi a kapusokat és a védőket is. A jobb lába már eleve sérült volt, így nem tudta tökéletesen eltalálni a bogyót a jobb lábával. Egész héten pihentette, nem gyakorolt vele. Ahogy adódott egy lehetőség, kihasználta azt. Később le is hoztam, pont ezen okból kifolyólag (sérülés). A gól pillanatában nem érzett fájdalmat.'

A hétvégi eredményekről...
'Mindig mondtam, hogy a Chelsea is hullajt még pontokat. Fognak ezek után is. Rengeteg erős csapat van a ligában, mindenki botlik még. A Liverpool viszakapta Gerrardot, Torrest és Aquilanit, de csak az első félidőben voltak jók.'

A Liverpool felemás teljesítményéről...
'Nem voltak annyira magabiztosak, mint tavaly. 90 percet nehéz lett volna kihúzni úgy, hogy az első félidőben mutatott nyomást gyakorolják ránk. Nem tudták belőni a második gólt, így elkezdtek kételkedni magukban. Ilyenkor azt gondolja az ember, hogy a meccs még nincs lefutva, és ez megtör egyeseket. Mikor a második félidőre kijössz, már nem vagy olyan, mint előtte.'