A Stoke City volt a vendég ma az Emirates Stadionban.

Az Arsenalnál Rosicky és Eboue is kezdett, míg Song eltiltása miatt nem volt a keretben.

Az első félidőben az Arsenal játékosai kapkodtak, így több volt az eladott labda. Wenger legénységének a 3 pont megszerzése kötelező volt.

Az első félidőben az Eboue-Arsavin-Fabregas hármas alkotta a csapat gerincét. A védelem is a helyén volt.

Az első gól az első félidőben született, a gólszerző Arsavin volt.

A 2. félidőben érkezett a pályára Vela és Ramsey. Kettejük közül Ramsey tett többet a játékhoz, ő gólt is szerzett.

A 2. játékrész alatt az Arsenal sokkal jobban a Stokera erőltette az akaratát, ezt a magas labdabirtoklási arány és a sok passz fémjelzi.

Összességében elégedettek lehetünk a mai győzelemmel, kiváltképp azért, mert a kapunk érintetlen maradt. A csapat újra olyat játszott, amelyet elvárunk. Hosszú idő után újra kapott gól nélkül zártunk egy meccset és a 2 meccses bajnoki nyeretlenségi sorozat is megszakadt.