Az Emiratesbe látogatott a Standard Liége. Az Arsenal bebiztosíthatta a továbbjutását a csoportkörből.

Az Arsenalnál sérülésből visszatért Gibbs és rögtön kezdőben kapott lehetőséget.

Az első félidő eseményei:

9.perc: Song passzát követően Vela lőtt kapura, de a lövését védte a kapus.

10.perc: Nasri indította Vela-t, de a mexikói nem számított a védő hibájára, így nem alakult ki lövőhelyzet.

12.perc: Szabadrúgás az Arsenalnak.

13.perc: Gallassal szemben szabálytalankodtak.

13.perc: Az ellenfél kapuja előt kisebb zűrzavar alakult ki, több kapura tartó lövés volt, de a kapus védte őket. Az utolsó lövést Vermaelen eresztette el, minden bizonnyal be is ment volna, ha Arsavin nem fejeli ki a gólvonalról.

17.perc: Szabadrúgás az Arsenalnak, majd 1 perccel később Songgal szemben is szabálytalankodtak.

19.perc: Eboue-t buktatják a Liége 16-osán belül, a bíró nem ítélt 11-est.

21.perc: 69-31% a labdabirtoklás az Arsenal javára.

21.perc: A Liége kishíján gólt lőtt. Egy jól meglőtt labda a kapufát találta el.

24.perc: Gallas volt szabálytalan.

25.perc: Nasri lövése ment mellé.

27.perc: Szöglet az Arsenalnak. A labdát Fabregas ívelte középre.

28.perc: Szabadrúgás a Standard Liége javára.

30.perc: Arsenal szöglet, a beívelést követően Gallas összefejelt Arsavinnal. Mindkettejüket a pálya szélé ápolták, így az elkövetkezendő pár percben az Arsenal kettős emberhátrányban játszott.

33.perc: Időközben Gallas visszatért a pályára.

34.perc: Narsi kihasználta az egyik védő hibáját és meglőtte az Arsenal első gólját.

37.perc: Fabregas lőtt 17 méterről, a kapus bravúrral védte.

38.perc: Gallas szabálytalankodott az Arsenal 16-osán belül. A bíró nem fújta be a 11-est.

41.perc: Fabregas lőtt pár centivel mellé.

45+2.perc: Denilson lőtt bődületeg gólt 30 méterről. Denilson eredményes volt a visszatérő mérkőzésén.

A második félidő eseményei:
A szünetben cserélt Wenger. A 'sérült' Gallas helyére Silvestre érkezett.

46.perc: Fabregas lőtt fölé.

48.perc: Arsenal szöglet.

51.perc: Szabadrúgás a Standard Liegenek. A beívelés a védők mögé érkezett és Almunia-nal kellett résen lenni, mert az egyik támadó igen közel volt a gólszerzéshez.

53.perc: Vermaelen szabálytalankodott.

60.perc: Cserél az Arsenal; Walcott érkezik Nasri helyére.

64.perc: A Standard is cserélt; Dalmat helyére Moussa Traore érkezett.

66.perc: Rosicky érkezett Denilson helyére.

67.perc: Sárgalap Mangala-nak.

68.perc: A Standard elhasználta 2. csere-lehetőségét. Mbokani helyére Cyriac érkezett.

77.perc: Arsenal szöglet, majd 1 perc múlva ismét szögletet rúghatott a csapat.

81.perc: Songgal szemben szabálytalankodtak.

83.perc: A Standard középpályása kapufát lőtt.

86.perc: Carcela-Gonzalez piroslapot kapott, amiért szabálytalankodott és dulakodott Fabregassal. Cesc megúszta az esetet sárgával.

87.perc: Song lőtt mellé.

91.perc: Az Arsenal rúghatott szögletet.

92.perc: Gibbs lövését fogta a kapus.

93.perc: Gibbs maradt a földön, aztán ápolni kellett. Az ápolást követően vissza se ment a pályára.

Az Arsenal gyenge játékkal, de legyőzte a Standard csapatát. Sok pontatlan passz volt és a védekezés se volt túl stabil. A kialakított helyzetek alapján több gólt vártam.

A győzelemmel az Arsenal a H csoport első helyén végzett egy meccsel a csoportkör vége előtt.