Az Arsenal a Fény Stadionjába látogatott. Az Ágyúsoknál több játékos visszatért: Walcott, Vela, Denilson, azonban 2 új sárült is volt: Gibbs és Persie.

Az Arsenal kezdője:
Almunia, Sagna, Gallas, Vermaelen, Traore, Song, Ramsey, Fabregas, Rosicky, Nasri, Eduardo

Cserék: Vela, Mannone, Denilson, Walcott, Eboue, Silvestre, Arsavin

Az első félidő eseményei:

5.perc: Rosicky lövését Fülöp védte.

10.perc: A Sunderland védői hibáztak, végül javítottak.

12.perc: Traoré lövését blokkolták és a visszapattant labdát Fabregas lőtte el kapásból. Gól nem született.

15.perc: Szabadrúgás a Sunderlandnek az Arsenal térfelén.

17.perc: Vermaelen tisztázott egy beadást követően.

18.perc: Az Arsenal rohamozta a Sunderland kapiját, végül Ramsey vesztette el a labdát, aztán a Sunderland kontra támadást indított, de az akciót nem fejezték be.

20.perc: Vermaelen rúgta ki a labdát, szöglethez jutott a hazai csapat, majd a beívelést Almunia fogta.

21.perc: Bent állt lesen.

30.perc: Az Arsenal próbálkozott a Sunderland kapuja előtt, de lövésig nem jutottak.

34.perc: Eduardo átemelte a kapus felett, de Song már nem érte el a passzt.

37.perc: Nasri maradt a földön Da Silva szabálytalansága után.

38.perc: Ramsey lövését védte Fülöp.

42.perc: Sagnaval szemben szabálytalankodnak.

45.perc: Sunderland támadás végén Almunia húzta le a labdát a levegőből.

46.perc: A hosszábításban Fabregas lőtt 25 méterről, aztán a kapus kirúgás után lefújta az első félidőt Alan Whiley. Félidőben tehát 0-0 az állás.

A második félidő eseményei:
45.perc: A félidőben nem volt csere.

48.perc: Nasrival szemben szabálytalankodtak.

49.perc: Sagna beívelését tisztázták.

53.perc: Szabadrúgás az Arsenalnak.

56.perc: Canaval szemben szabálytalankodott Song.

59.perc: Ramsey helyére Arsavin érkezett.

67.perc: Cserél a Sunderland.

70.perc: Sunderland szöglet, a beívelést követően Bent lőtt a kapuba, így az állás 1-0.

72.perc: Vela és Walcott érkezett a pályára, Eduardo-t és Rosicky-t hozta le Wenger.

73.perc: Vermaelen lőtt fölé.

78.perc: Reid helyére Zenden érkezett.

81.perc: Zenden lövése ment mellé, majd cserélt a Sunderland.

83.perc: Arsavinnal szembe szabálytalankodott és kapott sárgát Bartley.

87.perc: Fabregas hagyott ki nagy helyzetet.

89.perc: Almunia védett nagyot.

92.perc: Traoreval szemben szabálytalankodott és kapott sárgát Richardson.

93.perc: Traore kapott sárgát.

94.perc: A játékvezető lefújta a mérkőzést, az Arsenal pedig vesztes csapatként hagyta el a pályát.

Az Arsenal 3 pontot vesztett, de összességében elmondhatjuk, hogy a Sunderland megérdemelte a győzelmet. Az Arsenal igencsak nyugodtan és kényelmesen játszott a kapott gól előtt.