Az Arsenal a Wolverhampton otthonába látogatott, hogy összecsapjon a Farkason csapatával a 3 pontért.

Az Arsenal kezdőjében Song helyén lehetéseget kapott Ramsey.

A mérkőzés elején mindenki meglepetésére a Wolves uralta a játékot. A Farkasok sok helyzetet alakítottak ki az első 15 percben, többet lőttek kapura és többet birtokolták a labdát is.

Az első félidőben a hazaiak inkább a jobb oldalon támadtak, így Gibbsnek sok feladata volt. Az ifjú játékos néha nem találta a helyét, de olyankor ott volt Vermaelen és mentett. A védekezés egyébként kiváló volt, főleg miután Song is beállt.

A támadósorra se lehet panasz, ugyanis az első 2 gólunk előtt 1 kaput talált lövésünk volt, a következő 2 lövés már gól is lett (tehát 3 lövés, 2 gól). A támadójáték nagyon jó volt a helyzetkihasználás terén, de volt sok olyan helyzet, ami túl lett cifrázva.

A félidőben 3 gól született, kettő(!?) öngól és egy Fabregas találat.

A 2. félidőben az Arsenal teljes mértékben átvette az irányítást. Song rengeteget szerelt, Gibbs 'újjászületett' és a támadók is pontosabban játszották meg a labdát.

A Wolverhampton ritkán jutott el az Arsenal 16-osáig, de ott rendre szerelték a játékosaikat.

A 4. gólt Arsavin szerezte egy kipattanó lövést követően.

Gólok: Zubar(ög;28.), Craddock(ög;35), Fabregas(45.), Arsavin(65.)