Az Arsenalnál teljesen más csapat lépett pályára a szerdai meccshez képest. A kapuba visszatért Almunia.

Az ellenfélnél nem volt ott többek közt Kranjcar és Lennon.

7.perc: Bentley szabálytalankodott Vermaelennel szemben, lapot nem kapott.

13.perc: Clichy előzte meg Bentleyt és indult el a Spurs kapuja felé. A támadás végén Arsa lőtt, de Gomes védte a próbálkozást.

15.perc: Arsenal szabadrúgás

16.perc: A szabadrúgást Persie lőtte, középen Gallas érkezett és kishíján gólt fejelt.

18.perc: Bendtner szabálytalankodott.

19.perc: Song tisztázott Keane elől egy fontos pillanatban

20.perc: Arsa lövését blokkolták, de a lepattanó labdára érkezett Cesc, aki kapásból lőt.. a lövést Gomes bravúrral védte.

27.perc: Keane fejelt fölé.

29.perc: Persie lőtt mellé.

30.perc: Diaby szabálytalan. Ez a szabálytalanság volt az Arsenal 2. szabálytalansága.

32.perc: Arsenal támadás végén Arsavin lőtt mellé.

33.perc: Bendtner kért cserét.

35.perc: Vermaelen mentett fontos pillanatban.

36.perc: Arsa lövését blokkolták, szöglet.

37.perc: Bendtner helyére Eduardo érkezett.

39.perc: Almunia védését követően az Arsenal kontrát indít, végül Persie lőtt, de Gomes védett.

42.perc: Sagna beívelését követően Persie érkezett középen és lőtt a kapuba. 1-0!!

42.perc: A Spurs középkezdését követően Cesc szerelt és bolondította meg a Spurs 4 játékosát. Végül egy csodás gólt lőtt. 2-0!!

45. perc: Arsenal szöglet, végül Gomes öklözi a beívelt labdát.

47.perc: A bíró lefújta az első félidőt. Az eredmény a félidőben: Arsenal 2-0 Spurs, gólszerzők: Persie(42) és Cesc(42).

A félidőben nem változtatott egyik mendezser sem.

49.perc: Az Arsenal jutott bedobáshoz.

50.perc: Diaby egy óriási gólszerzési-lehetőség előtt állt, azonban nem élt a helyzettel.

51.perc: Gallas csatárokat megszégyenítő módon megetet 3 embert, majd a 4.nek ad egy kötényt is.

52.perc: Eduardo óriási helyzetet puskáz el.

53.perc: A Spurs nagy erőkkel támadott, Vermaelen tisztázott 4 alkalommal, majd Gallas szabadított fel végleg.

55.perc: Cserélt a Spurs: Huddlestone le, Bale föl.

57.perc: Gallas kezezése után a Tottenham jutott szabadrúgáshoz.

58.perc: A szabadrúgást Bentley végezte el. A lövést Almunia tolta szögletre.

60.perc: Eduardo ellen csúnya szabálytalanságot követettek el, a bíró határozatlan volt egy darabig, majd továbbot intett. Sagna-hoz került a labda, aki egyből laposan ívelt középre, a labdára Persie érkezett és szerezte meg az Arsenal 3. és maga 2. gólját.

62.perc: Crouch kapott sárga lapot.

64.perc: Crouch fejesét Almunia fogta.

65.perc: Pavljucsenko érkezett Keane helyére.

66.perc: Eduardo ismét nagy helyzetet hagyott ki. Ismét csak a kapus eszén kellett volna túljárnia, azonban ez nem jött neki össze.

68.perc: 'Sztár-Párharcok' sokadik felvonása, Clichyvel nem bírt Bentley.

73.perc: Ismét Crouch fejese volt csemege Almunia számára.

74.perc: Wenger 3-0-ás állásnál is talál idegesítő dolgot a meccsben. -ezt a zakója bánta.

77.perc: Vermaelen kapott sárgát egy elég vitatható helyzetben.

78.perc: Cserél az Arsenal: Arsavin helyére Eboue érkezett.

79.perc: Crouchnak nem elég az, hogy Almunia rendre megfogja a fejeseit, még Song is megszégyeníti egy köténnyel.

83.perc: Diaby fejelt mellé egy Cesc szöglet után.

84.perc: Az Arsenal ismét szöglethez jutott, a beívelt labdát Gomes fogta.

85.perc: Cserél a Spurs: Curluka le. Hutton föl. Az Arsenalnál is volt csere: Ramsey érkezett Persie helyére.

90.perc: 3 perc hosszabbítás lesz.

94.perc: A bíró lefújta a találkozót, így az Arsenal továbbra is veretlen marad hazai pályán.

A végeredmény: Arsenal 3-0 Tottenham!!