Az Arsenalnál Mannone védett, a védelem a szokásos (Sagna-Gallas-Vermaelen) és Clichy, aki visszatért sérüléséből. A középpályán Song, Fabregas és Eboue kapott lehetőséget, míg elől Arsavin, Persie és Diaby játszott.

A meccsen történt fontosabb események:

8.perc: Arsavin passzát követően Persie lőtt a kapusba.

12. perc: Arsavin ívelésére nem érkezett középen senki.

A meccs első 15 percében az Arsenal dominált.

17. perc: Arsavin passzát követően Cesc ívelt középre, a labdájára volt érkező, de közben a partjelző intett, mert kinn volt a labda Cesc passza előtt.

18-20. perc: Az Alkmaar játékosai járatják a labdát, de így az Arsenal kapujára veszélyt nem jelentenek.

22. perc: veszélyes támadást indított a hazai csapat, végül Vermaelen tisztázott, szöglet következett.

26. perc: Persie beadása pontatlan.

28. perc: Eboue beadását Arsavin vette át, végül az orosz csatár eltalálta a kaput, de a labda a keresztléc mögé vágódott..

31. perc: Eboue ismét nagy labdát adott Cescnek, de a spanyol ismét eladta a játékszert..

33. perc: Clichy beadását blokkolták.

34. perc: Gallas hibázik hátul, de végül javítja saját hibáját.

35. perc: Csodás Arsa-Persie-Fabregas összjáték, a végén Cesc lőtte az Arsenal gólját.. Fabregas megütögette az Arsenal mezét..

A 37. percben 57%-43% a labdabirtoklás.. Az Arsenal 'jelentős' hátrányban van e-téren.

39. perc: Arsa emelését tisztázták a védők..

40. perc: Arsenal rúghat szögletet. A szöglet után Diaby marad le a beívelésről.

42. perc: Poulsen lövése jócskán mellé-fölé ment.

43. perc: Persie lőtt kapura, a kapus kissé szerencsétlenül öklözte a labdát, végül majdnem öngól lett..

44. perc: Sagna beadását követően RvP ollózott, de labdát nem talált.

45+1: A játékvezető lefújta az első félidőt..

A félidőben nem volt változtatás egyik csapaton belül sem.

47. perc: Durva belépőjét követően Persie sárga lapot kapott.

53. perc: Arsavin cselezgetett, de végül szerelték.

54. perc: 20 méterről szabadrúgás az Arsenalnak. Persie lőtte el, lövését a kapus éppen ki tudta tolni a bal alsó sarokból.

55. perc: Arsenal szöglet, végül a labda a kapus kezében kötött ki.

57. perc: El Hamdaoui állt lesen.

58. perc: Persie cselezgetett, szabálytalankodtak ellene az Alkmaar 16-osán belül, de a bíró nem ítélt 11-est.

59. perc: Vela, Ramsey és Wilshere elindult bemelegíteni.

61. perc: Cesc új csukáját 'lerúgták' Fabi lábáról, de hála Istennek nem esett messze a gazdájától.

63. perc: Persie lőtt fölé.

Tony Adams is ott volt a stadionban..

66. perc: Alkmaar szabadrúgás, nem messze az Arsenal kapujától. - lövés nem jelentett veszélyt.

68. perc: szabadrúgás az Arsenalnak. -Előtte cserélt a hazai csapat.

71. perc: Clichy tisztázott, szöglettel jött az Alkmaar.

72. perc: AZ szögletet követően Diaby kishíján öngólt lőtt.

73. perc: Cserélnek a hazaiak.

74. perc: Cserél az Arsenal, lejött RVP, helyére Vela érkezett.

76. perc: Vela kapott sárga lapot.

77. perc: Egy AZ szabadrúgást követően kishíján gólt kap az Arsenal.. Végül a lövés elkerülte az Ágyúsok kapuját.

82. perc: Mannone kissé határozatlanul jön ki, de végül a labda az övé lett. Csere az Arsenalnál: Eboue le-Ramsey föl.

83. perc: A bíró ismét egy jogos büntetőtől fosztotta meg az Arsenalt.

88. perc: Arsa lövését védte a kapus.

89. perc: Song kapott csúnya rúgást.

92. perc: Wenger ideges, amiért még nem fújták le a meccset..

92. perc: A jelzett 1 perc hosszabbítás elhúzódott, az AZ kiegyenlített.

94. perc: a bíró 2 pontot rabolt az Arsenaltól, aztán lefújta a találkozót!

Az Arsenal játéka vérszegény volt, a helyzeteket túlcifráztuk. Simán benne volt a meccsben még 1-2 Arsenal gól, de az Alkmaar is vezetett nagy támadásokat. A végére fejben már nem a pályán voltak Wenger fiai, ennek meglett az eredménye..