Az Ágyúsok óriási különbségű győzelmet arattak hazai pályán a Blackburn ellen!

Rosszul kezdődött a mérkőzés az Ágyúsok számára, ugyanis Mannone rossz kijövetele után a Rovers csatára, Nzonzi fejelt a kapuba a 4. percben. 0-1

Az egyenlítésre nem kellett sokat várni, csupán a 17. percig, ahol is egy Fabregas által lekészített labdát Thomas Vermaelen, a belga bekk vágott iszonyatos erővel a hálóba. 1-1

A Blackburn ezek után sem adta fel, David Dunn a 31. percben újra vezetéshez juttatta a vendégeket. Lövése megpattant Gallason, így megzavarta Mannonét. 1-2

A második Blackburn gól után két perccel Arsenal-gála következett, ugyanis van Persie bombázott a bal alsóba közelről. 2-2

A harmadik Arsenal-gólt Arshavin szerezte, aki lemásolta holland kollégája találatát. 3-2

Fabregas sem maradhatott ki a jóból: a meccsen négy gólpasszt adó Cesc egy védelmi hiba után szelidítette meg a bogyót, és felvarrta a jobb felső sarokba. 4-2

A visszatérő Theo Walcott is nagyot alkotott. Több gólt is szerezhetett volna a meccsen, de neki a 75. percben szerzett egy is elég volt. Egy 16 méterről megeresztett lövés talált utat a jobb sarokba. 5-2

Arra a bizonyos i-re a pontot Nicklas Bendtner tette fel, ő ugyanis egy bődületesen nagy góllal vétette észre magát egy bal szélről középre való betörés után. A dánnak szerencséje is volt, mivel a kapufa is neki segített. 6-2

Arsenal 6-2 Blackburn
Gól: Vermaelen (17.), van Persie (33.), Arshavin (37.), Fabregas (57.), Walcott (75.), Bendtner (89.) ill. N'Zonzi (4.), Dunn (31.)

Sorozat: Premier League
Helyszín: Emirates Stadion
Kezdés: 2009.10.04. 14:30
Játékvezető: Peter Walton

Felállások:

Arsenal:  Mannone - Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy - Song, Fabregas (Ramsey 76.), Diaby - Rosicky (Walcott 69.), van Persie, Arshavin (Bendtner 76.)

Blackburn:  Robinson - Jacobsen, Givet, Chimbonda, Olsson - Emerton (Pedersen 55.), Dunn (McCarthy 62.- a helyére a 69. percben beállt Hoilett), Andrews, Diouf - Di Santo, Nzonzi