Az Arsenal a mai napon a Standard Liege otthonába utazott. Az Arsenal csapatából hiányzott többek közt Almunia, Arsavin és van Persie, így a kezdőben helyet kapott Mannone, Rosicky és Eduardo is.

A találkozót a Standard kezdte jobban, ugyanis az 5. percben már 2-0-ra vezettek. Ezt követően volt még sok-sok támadása a belgáknak, de szerencsére gól nem született belőle.

Az Arsenal csak kereste önmagát a pályán. A 45. percben Bendtner gólja adott egy kis reményt a továbbiakra.

A 2. félidőben az Arsenal már teljesen uralta a pályát, azonban a lövések elmaradtadtak. A Liege 16.osán kívül ment az egyérintős játék, de a védők falán alig-alig jutott át a játékszer.

Az Arsenal 2. gólja egy Cesc szabadrúgást követő 'szerencsétlenkedésből jött össze'. Vermaelen talált végül a kapuba.

A 3. gólt Eduardo lőtte, így az Arsenal nehezen, de végül hozta a kötelező 3 pontot!