Az Arsenal női csapatának sztárja, Katie Chapman jó játékával oroszlánrészt vállalt abban, hogy az angol válogatott bejusson a női Eb döntőjébe.

A középpályás végigjátszotta a hollandok elleni elődöntő 90 percét, plusz a hosszabbítást Tamperében (Finnország).

Anglia kezdte jobban a mérkőzést, ugyanis megszerezték a vezetést Eniola Aluko révén, akinek a gólpasszt az ex-Ágyús Kelly Smith adta. Három perccel később már 1-1 állt az eredményjelzőn, Marlous Pieete egyenlített.

Anglia sok helyzetet alakított ki, de mindet elpuskázták. A mérkőzés hőse Gill Scott volt, aki a 2×15 perces hosszabbításban, 5 perccel a vége előtt gólt fejelt! A döntőben a háromoroszlánosok ellenfele Németország, vagy Norvégia lesz.

Az Arsenal Ladies másik tagja, Faye White is szerepelt az Eb-n az angoloknál, de sajnálatos módon állkapocs-sérülést szenvedett a negyeddöntőben. A középső védőt azonban kemény fából faragták, a fináléra visszatérhet.

Laura Bassett a harmadik Ágyús hölgy, aki reméli, számítanak rá a döntőben.